Home سلامت و زیباییسلامت و زیبایی خانم ها آشنایی با ضد آفتاب‌های کرم پودری

آشنایی با ضد آفتاب‌های کرم پودری

by آرزو سیری
آشنایی با ضد آفتاب‌های کرم پودری
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 4 دقیقه

ضد آفتاب از جمله مهم‌ترین محصولات مراقبت از پوست می‌باشد و تقریباً چندین سال است که وجود دارد و مورد استفاده قرار میگیرد، بنابراین محصولی جدید در دنیای  محصولات آرایشی و بهداشتی نیست، ولی در چند سال گذشته تکنیک‌های نوآورانه جدید برای محافظت از پوست با در نظر گرفتن زیبایی پوست در بازار دیده می‌شود، که یکی از آن‌ها همین ضد آفتاب‌های کرم پودری هستند.

یک اختراع به ظاهر جدید، برای محافظت از پوست و همچنین افزایش زیبایی با صاف و یکدست کردن پوست، ضد آفتاب کرم پودری است.
اما آیا یک ضد آفتاب کرم پودری می‌تواند همانند یک ضد آفتاب معمولی از پوست شما در برابر آفتاب محافظت کند؟
برای پاسخ با این گونه سوالات و آشنایی کامل با ضد آفتاب‌های کرم پودری مطالعه این متن را فراموش نکنید.

ضد آفتاب کرم پودری چیست؟

در ابتدا باید این را به خاطر داشته باشید که در حقیقت، عناصر فعال در کلیه ضد آفتاب‌ها از قبل به صورت پودر وجود دارند. یعنی دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی که از مواد موجود در ضد آفتاب‌ها هستند، در حال حاضر به عنوان پودر یا پودرهایی که در محصولات مراقبت از پوست پراکنده شده‌اند، استفاده می‌شوند.
معمولا انواع کرم‌ها، ضدآفتاب‌ها و اسپری‌ها به صورت مایع تهیه می‌شوند تا از حداکثر پراکندگی دی اکسید تیتانیوم در ترکیباتشان اطمینان حاصل شود و یک پوشش یکنواخت از ترکیبات ضد آفتاب روی پوست ایجاد شود. هیچ فرمولاسیون خاصی وجود ندارد که مواد محافظ خورشید را به پودر تبدیل کند زیرا آن‌ها در مرحله اول به صورت پودر هستند.

ضد آفتاب های کرم پودری

مشاهده و خرید بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی از فروشگاه شهرمون

چگونه باید از ضد آفتاب کرم پودری استفاده کرد؟

استفاده از ضد آفتاب‌های کرم پودری نیز مانند ضد آفتاب‌های معمولی ساده است و فرقی ندارند شما از چه نوعی استفاده کنید پس اگر دوست دارید می‌توانید از ضدآفتاب رنگی استفاده کنید. هیچ تفاوتی در هر دو نوع ضد آفتاب وجود ندارد و فقط بهتر است دارای SPF بالای 30 باشد.
ضد آفتاب‌های رنگی دارای موادی هستند که علاوه بر استفاده به عنوان ضد آفتاب، میتوان از آن‌ها به عنوان کرم پودر نیز استفاده کرد و در واقع می‌توانید برای راحت و سریع بودن در آرایش از کرم ضد آفتاب رنگی به عنوان پایه آرایش استفاده کنید.
نکته دیگر این ضد آفتاب‌ها برای افرادی مناسب هستند که سنگینی کرم پودر روی پوست خود را دوست ندارند، این افراد می‌توانند از همین کرم ضد آفتاب در آرایش خود استفاده کنند.

چه زمانی باید از ضد آفتاب کرم پودری استفاده کنید؟

از نظر تئوری، ضد آفتاب‌های کرم پودری اگر کاملاً روی کل صورت مالیده شوند، عالی هستند. اما از آنجایی که اکثر افراد وقت یا هزینه کافی ندارند تا نیمی از ضد آفتاب کرم پودری را به صورت خود در نیمه روز برای یک گردش کوتاه در ساحل بمالند، توصیه می‌شود که، قبل از نوع پودری ضد آفتاب از یک ضد آفتاب معمولی برای محافظت کافی از پوست خود استفاده کنند و از نوع پودری کمی برای رنگ بخشیدن به صورت خود و همچنین افزایش میزان محافطت از پوست استفاده کنند.
استفاده از ضد آفتاب کرم پودری فوق العاده است، تا زمانی که شما فقط از این ضد آفتاب برای محافظت از پوست استفاده نکنید.

درواقع میتوان گفت این ضد آفتاب‌ها برای استفاده مجدد از روی آرایش ایده آل هستند، اما بنظر ما در برابر استفاده از ضد آفتاب کرم پودری به عنوان یک روش اصلی محافظت در برابر آفتاب بهتر است کمی احتیاط کنیم، زیرا مقدار مصرف شده برای محافظت صحیح از پوست کافی نیست.
بنابراین می‌توانید از آن برای محافظت بیشتری در برابر آفتاب استفاده کنید. فقط مطمئن باشید که به جای استفاده از ضد آفتاب کرم پودری به عنوان تنها مانع بین خود و پرتوهای ماوراء بنفش، آن را به ضد آفتاب پایه موجود در پوست خود اضافه می‌کنید.

استفاده از ضد آفتاب های کرم پودری

محافظت از پوست

برای بار چندم یادآوری میکنیم که ضد آفتاب، تنها راه محافظت از خود در برابر همه اثرات پوستی در برابر اشعه ماوراء بنفش نیست، به یاد داشته باشید که از کلاه، عینک آفتابی و لباس‌های محافظتی از جمله پیراهن آستین بلند نیز استفاده کنید تا به درستی از پوستتان در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت شود.

محافظت از پوست در برابر آفتاب

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در کنار مراقبت از پوست آن را زیبا نیز جلوه دهید، آشنایی با ضد آفتاب‌های کرم پودری کمک زیادی به شما در این زمینه میکند.

چگونه بهترین ضد آفتاب را برای خود انتخاب کنید؟

You may also like

Leave a Comment